Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak svému miláčkovi spestřit život

Jak můžete svému mazlíčkovi zkrátit dlouhou chvíli? Přídou Vám hračky a různé prolézačky z obchodů s chovatelskými potřebami moc drahé? Ale i přestou chcete svému miláčkovi dopřát trochu zábavy? Tady je pár užitečných rad a nápadů:

"Kokosový domeček"

-Co bude potřeba: kokos a nějaké nářadí na vyříznutí otvorů..

-Návod: Rozřízneme kokos na dvě půlky. Jednu z nich si vybereme (samozřejmě tu vhodnější a hezčí.. ;)) a vydlabeme z ní kokos. Pak vybranou "polovinu" vypláchneme vodou a pořádně vysušíme, protože křečci nemají rádi vlhko.. A nakonec do "naší poloviny" vyřízneme otvory (např. vchod, okénko atd. nebo můžeme vyříznout více otvorů, aby mohl křeček různě prolézat..) ;)

"Iglů z balónku"

-Co bude potřeba: nafukovací balónek, toaletní papír (může být i obyčejný, ale nedoporučuji novinový papír, protože barva je pro křečka jedovatá),  něco, čím přilepíme toaletní papír (já osobně jsem použila vodu.. :) Ale neměli bychom použít lepidlo, protože křeček hryže na co přijde a lepidlo by mu mohlo ublížit.. ) a náářadí na vyžíznutí otvorů..

-Návod: Nafoukneme balónek a konec pevně zavážeme (provázkem nebo zagumičkujeme..), na nafouknutý balónek začneme přilepovat vodou toaletní papír. Musíme udělat několik vrstev, aby bylo naše iglů co nejpevnější.. :) Když budeme mít několik vrstev, necháme vše uschnout. Ale nespěchejte s tím! Musí to být opravdu tvrdé! Když bude "iglů" dost tvrdé, můžeme propíchnout balónek a vytáhnout ho. Nakonec "iglů" rozřízneme na dvě půlky a do jedné z nich uděláme otvor (jako vchod) a "iglů" je hotové.. :) Druhou polovinu můžete taky využít! Udělejte do ní různé otvory a uvidíte, že Váš křeček bude nadšený! :) Záleží jen na Vaší fantazii! ;)

"Chaloupka z květináče"

-Co bude potřeba: květináč, nářadí na vyříznutí otvorů (Co jiného, že? :D )

-Návod: Na květináč si nakreslíme tvar a velikost otvoru, pak přibližně do prostřed vyvrtáme díru. Pak budeme "vylamovat" kousek po kousku, až se dostaneme k okraji nakresleného otvoru.  nakonec okraje otvoru trochu ošmirglujeme, aby se křeček nezranil o ostré hrany.. :)

"Tunelový žebřík"

Co bude potřeba: rulička od toaletního papíru nebo od kuchyňských utěrek, špejle, nůžky

Návod: Do ruličky uděláme nůžkami malé dírky (tak, aby se do nich vešly špejle), pak zasuneme špejle a žebřík je hotový! :) Pro křečka je mnohem zábavnější, když je žebřík dohromady s tunelem.. :)

"Látkový tunel"

Co bude potřeba: kelímek od jogurtu, ponožka :D, nůžky

Návod: Vystřihneme dno u kelímku a špičku u ponožky :). Navlékneme ponožku přes kelímek od jogurtu a tunel je hotový! :) Můžete použít i více kelímků a ponožek, což bude pro křečka ještě zajímavější, když bude tunel delší. :)

"Bludiště z kartonu"

Co bude potřeba: nůžky, krabice, ruličky od toale. papíru (nebo od kuchyňských utěrek)

Návod: V krabici můžeme dělat různé překážky z kartonu, různě je propojovat ruličkami od toaletního papíru.. Tady záleží jen na vaší fantazii! :)

"Tunely z ruliček od toaletního papíru"

Co bude potřeba: spoustu ruliček od toaletního papíru nebo od kuchyňských utěrek, nůžky

Návod: Různě propojujeme ruličky a do některých z nich můžeme vyříznout i otvory.. :) Tohle je u křečků velmi oblíbená prolézačka a nedá Vám ani moc práce! ;)

Když Váš křeček Vaše výrobky zničí, tak nezoufejte! Vyrobte mu něco jiného. Křeček má totiž radši, když mu budete hračky střídat, než kdyby měl pořád jednu a tu samou! Myslím, že jsem Vám tu napsala spoustu dobrých nápadů, takže budete mít aspoň z čeho čerpat! :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(Evík, 7. 4. 2013 13:35)

Chci mu vyrobit takový bludiště z ruliček od toa. papíru ale potřebuju je nějak pospojovat... Protože když je do sebe dám tak vypadnou tak nevím jestli je mám něčím slepit(ale nevím jestli by to pro křečka nebylo jedovaté) dokážeš mi nějak poradit?

Hi!

(Zac Efron, 13. 10. 2010 15:52)

This is very good web! every time I check various blogs and your blog I am very pleased. I do not know how I got to the Czech website about hamsters: D Sincerely, your Zac.